Maple Manor at Upper Moreland - 7/6/2017                           
                                    Results                                    
 
Event 11  Women 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKeown, Rebecca L         8 Maple Manor            23.81      24.18  
  2 Kullmann, Bradyn F         8 Maple Manor            22.85      24.58  
  3 Gorman, Claire C           8 Maple Manor            23.71      25.07  
  4 Kenney, Mikayla            7 Maple Manor            25.56     x25.49  
  5 Biermaas, Erin             8 Maple Manor            29.46     x25.82  
  6 Auwater, Alyssa            8 Maple Manor            25.37     x26.19  
  7 Sheppard, Jolie            8 Maple Manor            25.83     x27.16  
  8 Herzog, Paige B            8 Maple Manor            26.83     x27.32  
  9 Koller, Lucy M             8 Maple Manor            27.09     x27.41  
 10 Peroni, Gabriella A        8 UM                        NT      27.44  
 11 Bean, Sarah                8 UM                     30.73      27.50  
 12 Koller, Phoebe             7 Maple Manor            27.72     x28.25  
 13 Kozel, Sydney              8 UM                     35.59      28.80  
 14 Lieb, Grace                8 Maple Manor            28.21     x29.84  
 15 Lieb, Sara                 8 Maple Manor            32.73     x32.91  
 16 Greenleaf, Alice           7 UM                     40.88     x33.64  
 17 Puleo, Sasha               8 UM                     38.69     x33.93  
 18 Keck, Julia                8 Maple Manor            30.16     x34.30  
 19 Barrett, Savannah          8 UM                        NT     x34.40  
 20 Frantz, Maddy              6 UM                        NT     x37.21  
 21 Tropiano, Cece             7 Maple Manor            44.96     x37.66  
 22 Faccio, Meghan             7 Maple Manor            31.22     x37.88  
 23 Gardner, Hannah            7 UM                        NT     x41.02  
 24 DeCesare, Mae G            6 UM                        NT     x41.37  
 25 McGovern, Claire           7 Maple Manor            38.58     x44.97  
 26 Madden, Sarah              7 Maple Manor            48.09     x46.19  
 27 Milano, Penelope           5 Maple Manor          1:09.00   x1:36.95  
 
Event 12  Men 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curcio, Joey G             8 Maple Manor            23.13      22.10  
  2 Boyd, Duncan J             7 Maple Manor            26.06      24.57  
  3 Watson, Noah               8 Maple Manor            35.55      26.91  
  4 Netter, Derek A            8 Maple Manor            27.63     x29.13  
  5 Lindsay, Dean              7 UM                     34.75      29.75  
  6 Pierce, Parker             6 Maple Manor            27.27     x30.59  
  7 Broome, Liam J             8 Maple Manor            31.03     x30.97  
  8 Cribb, Ryan                8 UM                     37.47      31.73  
  9 Kowalski, Kellan           8 Maple Manor            33.46     x31.93  
 10 Rubin, AJ                  7 Maple Manor            33.44     x32.02  
 11 Colletto, Connor           7 Maple Manor            32.29     x33.38  
 12 Waltrich, Benjamin         6 UM                     45.19      33.49  
 13 Wenzel, Jack               6 Maple Manor            31.00     x35.43  
 14 Murphy, Billy              7 Maple Manor            59.03     x35.96  
 15 Wolverton, Michael         8 Maple Manor            41.89     x36.14  
 16 Schmitt, Liam              7 Maple Manor            59.27     x36.86  
 17 Toczylowski, Luke          7 UM                        NT     x38.96  
 18 Kowalski, Ryland           6 Maple Manor            58.03     x47.68  
 19 Hitchens, Danny            7 UM                        NT     x53.47  
 20 Smith, Evan                5 Maple Manor               NT   x1:08.20  
 -- Hartman, George J          8 UM                        NT         DQ  
 
Event 13  Women 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Meara, Abby R           10 Maple Manor            20.14      19.94  
  2 Soroka, Mickey            10 UM                     20.71      20.08  
  3 Kullmann, Ellison         10 Maple Manor            20.43      20.98  
  4 Auwater, Olivia            9 Maple Manor            21.23      21.38  
  5 Yerkes, Alicia            10 UM                     23.97      23.44  
  6 Curcio, Julianna N        10 Maple Manor            22.64     x23.50  
  7 Hartman, Jamison           9 UM                     26.71      24.27  
  8 Biermaas, Anna            10 Maple Manor            24.27     x24.33  
  9 Hitchens, Meghan          10 UM                     30.57     x25.66  
 10 Hestnar, Meredith          9 Maple Manor            27.21     x25.81  
 11 Mottola, Olivia           10 UM                     34.41     x26.57  
 12 McCarthy, Gracie          10 Maple Manor            24.83     x26.78  
 13 Nardello, Isabella R      10 Maple Manor            26.52     x27.57  
 14 Madden, Emma E             9 Maple Manor            27.17     x27.59  
 15 Wolverton, Sophia          9 Maple Manor            26.77     x28.77  
 16 Williams, Jamie            9 Maple Manor            31.51     x31.53  
 17 Steenstra, Grace           9 UM                     30.13     x33.20  
 
Event 14  Men 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccarone, Franco         10 Maple Manor            19.99      20.08  
  2 Leonard, Zachary          10 Maple Manor            21.93      22.57  
  3 Wenzel, Cole R             9 Maple Manor            27.48      24.19  
  4 Roussel, Luke             10 UM                     28.64      25.51  
  5 Wydan, John                9 Maple Manor            28.49     x27.67  
  6 Szautner, Andreas M        9 Maple Manor            27.56     x32.38  
  7 Murray, Liam               9 UM                     42.63      33.70  
  8 Keyes, Henry               9 Maple Manor            32.67     x34.53  
  9 Toumbanakis, Kosta         9 UM                        NT      36.78  
 10 Ellis, Andrew R            9 UM                        NT     x46.26  
 
Event 15  Women 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKeown, Hannah K         11 Maple Manor            39.70      40.63  
  2 McCarthy, Emma            12 Maple Manor            40.10      40.91  
  3 O'Malley, Anna            11 UM                        NT      41.76  
  4 Rubin, Regan              11 Maple Manor            40.87      43.14  
  5 Rizzuto, Grace            12 Maple Manor            48.65     x43.25  
  6 Mottola, Julianna         12 UM                     47.68      44.99  
  7 O'Neill, Sarah            12 Maple Manor            48.53     x47.58  
  8 Mottola, Katie            11 UM                        NT      48.52  
  9 Kinckner, Carly           12 UM                        NT     x50.36  
 10 Rossmeisl, Emily          11 Maple Manor            51.21     x51.30  
 11 Waltrich, Tess            11 UM                        NT     x51.32  
 12 Gaal, Jacqueline          11 UM                        NT     x58.00  
 
Event 16  Men 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kullmann, Landon          12 Maple Manor            36.75      37.47  
  2 Boyd, RJ                  12 Maple Manor            42.07      39.82  
  3 Gorman, Mason             11 Maple Manor            40.50      41.69  
  4 Suc, Maximilien P         11 Maple Manor            44.65     x44.56  
  5 Broome, Christian         12 Maple Manor            43.50     x47.74  
  6 Erwine, Sam               11 UM                        NT      48.21  
  7 Bray, Liam                12 Maple Manor            49.49     x49.36  
  8 Ruocco, Julian            12 Maple Manor            51.39     x49.46  
  9 Pendleton, Cory           11 Maple Manor            54.56     x51.67  
 10 Shahar, Jordan            11 Maple Manor            52.80     x52.56  
 11 Fiedler, Shane            11 UM                        NT      53.89  
 12 Butterworth, Zander       12 UM                     59.12      54.19  
 13 Watson, Jacob             12 Maple Manor            54.43     x54.52  
 14 Hitchens, Billy           12 UM                   1:08.58   x1:06.89  
 -- Swedberg, Ryan            12 UM                        NT         DQ  
 
Event 17  Women 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rossmeisl, Hannah         13 Maple Manor            36.07      38.40  
  2 Papouschek, Mya           13 UM                     39.63      38.87  
  3 Andrulonis, Alanis        14 Maple Manor            40.00      39.79  
  4 Carboni, Lauren           14 Maple Manor            42.85      42.32  
  5 Luciani, Anna             13 Maple Manor            42.06     x42.75  
  6 Focht, Katie              14 UM                     49.97      46.25  
  7 Williams, Anna            13 Maple Manor            46.66     x48.33  
  8 Waltrich, Kate            13 UM                     49.76      48.57  
  9 Brogan, Siobhan           14 Maple Manor            48.96     x53.15  
 
Event 18  Men 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Malley, Jimmy           13 UM                     35.86      34.04  
  2 Andrulonis, Jonas         13 Maple Manor            35.70      34.47  
  3 Soroka, Michael           13 UM                     35.95      35.58  
  4 Lau, Ryan A               13 Maple Manor            37.21      37.27  
  5 Theodorson, DJ            14 Maple Manor            42.44      37.59  
  6 Erwine, Ethan             14 UM                     41.22      38.46  
  7 Netter, Eddie             13 Maple Manor            42.66     x40.07  
  8 Simons, Jackson           13 Maple Manor            43.06     x42.16  
  9 Molloy, Trevor            14 Maple Manor            43.59     x44.70  
 10 Ciccarone, Luca           13 Maple Manor            45.58     x45.09  
 -- Ross, Collin              14 Maple Manor            44.50         DQ  
 
Event 19  Women 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pendleton, Rebecca        17 Maple Manor            33.69      34.71  
  2 Pendleton, Laura          15 Maple Manor            36.06      35.69  
  3 Cheifetz, Samara          17 Maple Manor            35.85      36.24  
  4 Booth, Emily              16 UM                     34.90      37.63  
  5 Stylianou, Anna Maria     15 UM                     37.88      38.59  
  6 Conroy, Haley             16 UM                     38.33      39.99  
  7 Kullmann, Ryann           15 Maple Manor            40.50     x40.56  
  8 Fanning, Grace            16 UM                     40.57     x42.38  
  9 Casale, Tori              16 Maple Manor            42.10     x42.79  
 10 Shahar, Ma'ayan           15 Maple Manor            46.97     x46.79  
 11 Liebsch, Olivia           15 UM                     41.93     x46.87  
 12 McDaid, Tara              17 Maple Manor            46.07     x48.27  
 13 Theodorson, Amanda        15 Maple Manor            47.56     x48.73  
 14 Bray, Shannon             17 Maple Manor            46.56     x51.72  
 -- Casey, Anna               15 UM                     56.85         DQ  
 
Event 20  Men 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, Matt              15 Maple Manor            29.23      29.54  
  2 Flynn, Alex               17 Maple Manor            30.28      30.67  
  3 Matthews, Jacob           18 UM                     36.07      31.31  
  4 Lips, Daniel              15 UM                     32.69      33.07  
  5 Molloy, Brock             18 Maple Manor            32.30      33.81  
  6 Gewartowski, Nicholas     15 Maple Manor            33.96     x34.45  
  7 McGoldrick, Bobby         16 UM                     37.38      35.93  
  8 Bray, Connor              15 Maple Manor            40.69     x40.89  
 -- Lutz, John                17 UM                     46.61         DQ  
 -- Luciani, Andrew           16 Maple Manor            40.95         DQ  
 
Event 21  Women 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lieb, Sara                 8 Maple Manor            27.22      25.83  
  2 Frantz, Justine            8 UM                     31.26      26.89  
  3 Kozel, Sydney              8 UM                     36.09      28.27  
  4 Gorman, Claire C           8 Maple Manor            26.60      28.50  
  5 Auwater, Alyssa            8 Maple Manor            27.63      28.91  
  6 Clayton, Eve E             8 Maple Manor            34.60     x29.66  
  7 O'Connor, Kira             6 UM                     40.63      30.29  
  8 Koller, Lucy M             8 Maple Manor            35.33     x30.57  
  9 Lieb, Grace                8 Maple Manor            38.09     x31.97  
 10 Roussel, Abby              7 UM                     45.83     x32.20  
 11 Herzog, Paige B            8 Maple Manor            33.86     x34.20  
 12 Keck, Julia                8 Maple Manor            45.44     x36.95  
 13 Ciciarelli, Faith          7 UM                   1:02.76     x43.50  
 -- Sheppard, Jolie            8 Maple Manor               NT         DQ  
 -- Liebsch, Jillian           7 UM                        NT         DQ  
 -- Frantz, Maddy              6 UM                        NT         DQ  
 -- McDevitt, Peyton C         6 UM                        NT         DQ  
 -- Holst, Claire              5 UM                        NT         DQ  
 
Event 22  Men 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cullen M            8 Maple Manor            25.50      24.64  
  2 Curcio, Joey G             8 Maple Manor            27.62      26.89  
  3 Tyler, Lawson              8 UM                     29.14      27.21  
  4 Shahar, Zeev               7 Maple Manor            29.02      29.07  
  5 Cribb, Ryan                8 UM                     40.00      30.35  
  6 Hartman, George J          8 UM                        NT      34.82  
  7 Waltrich, Benjamin         6 UM                   1:01.28     x40.87  
  8 Enama, Thomas              8 UM                     44.48     x48.27  
  9 Shipe, Preston             6 UM                        NT     x55.78  
 
Event 23  Women 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auwater, Olivia            9 Maple Manor            22.69      22.27  
  2 Kullmann, Ellison         10 Maple Manor            21.22      22.32  
  3 O'Meara, Abby R           10 Maple Manor            25.30      22.53  
  4 O'Neill, Hannah S         10 Maple Manor            25.35     x23.47  
  5 Hartman, Jamison           9 UM                     27.18      23.60  
  6 Curcio, Julianna N        10 Maple Manor            27.90     x24.90  
  7 Andrulonis, Janis          9 Maple Manor            26.70     x25.07  
  8 Madden, Emma E             9 Maple Manor            26.31     x25.54  
  9 Biermaas, Anna            10 Maple Manor            25.06     x26.07  
 10 McCarthy, Gracie          10 Maple Manor            28.71     x26.57  
 11 Broome, Olivia            10 Maple Manor            28.53     x27.59  
 12 Waltrich, Julia           10 UM                     29.19      29.46  
 13 Hestnar, Meredith          9 Maple Manor            30.39     x30.76  
 14 Williams, Jamie            9 Maple Manor            32.19     x33.03  
 15 Schneider, Abigail        10 UM                     31.76      36.96  
 16 Butterworth, Ava          10 UM                     47.12     x40.44  
 -- Hitchens, Meghan          10 UM                     51.51         DQ  
 -- Yerkes, Alicia            10 UM                     31.52         DQ  
 
Event 24  Men 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roussel, Luke             10 UM                     25.49      23.50  
  2 Herzog, Toby              10 Maple Manor            24.87      25.02  
  3 Wenzel, Cole R             9 Maple Manor            25.87      27.00  
  4 Destro, Max                9 Maple Manor            28.98      29.81  
  5 Ciciareili, Aaron          9 UM                     48.39      30.20  
  6 Barrett, Robert           10 UM                        NT      33.51  
  7 Toumbanakis, Kosta         9 UM                        NT     x39.21  
 -- Murray, Liam               9 UM                        NT         DQ  
 
Event 25  Women 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarthy, Emma            12 Maple Manor            43.38      45.65  
  2 Rizzuto, Grace            12 Maple Manor            45.72      45.67  
  3 McKeown, Hannah K         11 Maple Manor            50.70      47.43  
  4 Rizzuto, Abby             12 Maple Manor            50.98     x48.13  
  5 Waltrich, Tess            11 UM                        NT      51.20  
  6 Liebsch, Ava              12 UM                     59.39      51.94  
  7 O'Neill, Sarah            12 Maple Manor            53.68     x52.23  
  8 Waltrich, Georgia         11 UM                        NT      52.70  
  9 Bean, Alyssa              11 UM                        NT     x53.22  
 10 Kukla, Audrey             11 Maple Manor            59.45     x54.76  
 11 Mottola, Katie            11 UM                        NT     x56.19  
 12 Gaal, Jacqueline          11 UM                        NT   x1:19.82  
 
Event 26  Men 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berman, Zachary           12 Maple Manor            41.14      41.97  
  2 Kullmann, Landon          12 Maple Manor            41.13      42.39  
  3 Boyd, RJ                  12 Maple Manor            42.15      42.56  
  4 Pervall, Ian              11 UM                        NT      43.89  
  5 Gewartowski, Michael      12 Maple Manor            48.63     x47.00  
  6 Watson, Jacob             12 Maple Manor            47.60     x49.77  
  7 Gorman, Mason             11 Maple Manor            50.25     x50.68  
  8 Suc, Maximilien P         11 Maple Manor            50.07     x50.78  
  9 Erwine, Luke              11 UM                        NT      55.95  
 10 Erwine, Sam               11 UM                        NT      56.35  
 11 Pendleton, Cory           11 Maple Manor               NT     x56.67  
 12 Swedberg, Ryan            12 UM                        NT     x56.70  
 13 Shahar, Jordan            11 Maple Manor            54.11     x57.07  
 14 Rizzuto, Andrew           12 Maple Manor          1:03.62   x1:01.52  
 15 Cribb, Charlie            11 UM                        NT   x1:02.49  
 -- Butterworth, Zander       12 UM                     11.99         DQ  
 
Event 27  Women 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litvin, Amanda            14 UM                     41.12      43.76  
  2 Suc, Alexandra H          13 Maple Manor            43.14      43.98  
  3 Andrulonis, Alanis        14 Maple Manor            46.83      47.20  
  4 Luciani, Anna             13 Maple Manor            45.25      47.35  
  5 Pesti, Korinna            13 Maple Manor            48.03     x48.03  
  6 Focht, Katie              14 UM                     50.77      50.67  
  7 Carboni, Lauren           14 Maple Manor            52.07     x51.16  
  8 Brogan, Siobhan           14 Maple Manor            54.10     x52.28  
  9 Williams, Anna            13 Maple Manor            53.93     x54.80  
 10 Waltrich, Anna            13 UM                   1:04.88    1:02.01  
 
Event 28  Men 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erwine, Ethan             14 UM                     41.66      39.65  
  2 Hong, Alan B              13 Maple Manor            39.94      39.80  
  3 Netter, Eddie             13 Maple Manor            39.84      41.31  
  4 Lindsay, Andrew           14 UM                     43.35      42.66  
  5 Zimmerman, Ryan           14 Maple Manor            45.25      44.81  
  6 Swedberg, Dylan           14 UM                     42.53      45.09  
  7 Waltrich, Geoff           14 UM                   1:02.88     x49.13  
  8 Mugford, Sean P           13 UM                        NT   x1:01.58  
 
Event 29  Women 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amdor, Abbie M            16 Maple Manor            35.90      35.91  
  2 Pendleton, Rebecca        17 Maple Manor            39.39      40.93  
  3 Booth, Emily              16 UM                     36.87      42.70  
  4 Cheifetz, Samara          17 Maple Manor            44.91      43.08  
  5 Hence, Kayley             15 UM                     44.13      43.96  
  6 McDaid, Tara              17 Maple Manor            43.62     x44.57  
  7 Waltrich, Sheila          18 UM                     45.28      45.32  
  8 Conroy, Haley             16 UM                     42.91     x45.59  
  9 Casale, Tori              16 Maple Manor            45.46     x45.77  
 10 Shahar, Ma'ayan           15 Maple Manor            43.84     x45.83  
 11 Spaeter, Johanna          17 UM                     50.31     x48.33  
 12 Liebsch, Olivia           15 UM                     57.18     x57.92  
 
Event 30  Men 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, Matt              15 Maple Manor            33.35      33.18  
  2 Litvin, Zach              16 UM                     33.08      34.05  
  3 Flynn, Alex               17 Maple Manor            36.24      34.29  
  4 Arsever, Marc             15 Maple Manor            35.14      35.73  
  5 Pesti, Kornel             16 Maple Manor            40.96     x36.77  
  6 Conroy, Nicholas          18 UM                     32.61      36.80  
  7 McGoldrick, Bobby         16 UM                     37.95      37.52  
  8 Luciani, Andrew           16 Maple Manor            36.92     x39.22  
  9 Erwine, Will              16 UM                     40.65     x39.45  
 10 Bray, Connor              15 Maple Manor            45.97     x45.89  
 -- Lutz, John                17 UM                     50.89         DQ  
 
Event 31  Women 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKeown, Rebecca L         8 Maple Manor            25.41      22.31  
  2 Kullmann, Bradyn F         8 Maple Manor            22.37      23.47  
  3 Biermaas, Erin             8 Maple Manor            24.34      24.28  
  4 Gorman, Claire C           8 Maple Manor            23.59     x24.73  
  5 Waltrich, Maggie           8 UM                     31.78      25.46  
  6 Auwater, Alyssa            8 Maple Manor            35.06     x25.50  
  7 Lieb, Sara                 8 Maple Manor            47.17     x25.93  
  8 Sachson, Madelyn           8 UM                     32.46      26.50  
  9 Clayton, Eve E             8 Maple Manor            26.76     x26.93  
 10 Koller, Lucy M             8 Maple Manor            30.20     x27.89  
 11 Sheppard, Jolie            8 Maple Manor            29.00     x30.90  
 12 Lieb, Grace                8 Maple Manor            27.84     x30.99  
 13 Frantz, Justine            8 UM                     39.38      32.15  
 14 Koller, Phoebe             7 Maple Manor               NT     x33.90  
 15 Kozel, Sydney              8 UM                        NT     x36.73  
 16 Keck, Julia                8 Maple Manor            49.00     x38.41  
 17 Enama, Claire              6 UM                   1:20.67   x1:17.29  
 -- McDevitt, Peyton C         6 UM                        NT         DQ  
 
Event 32  Men 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cullen M            8 Maple Manor            19.39      19.64  
  2 Boyd, Duncan J             7 Maple Manor            21.14      20.49  
  3 Pierce, Parker             6 Maple Manor            28.75      29.83  
  4 Tyler, Lawson              8 UM                     33.09      30.88  
  5 Shahar, Zeev               7 Maple Manor            37.89     x31.47  
  6 Netter, Derek A            8 Maple Manor            30.59     x33.20  
  7 Cribb, Ryan                8 UM                        NT      33.21  
  8 Mottola, Ryan              8 UM                        NT      38.28  
  9 Hartman, Joseph E          6 UM                        NT     x40.88  
 10 Toczylowski, Luke          7 UM                        NT     x49.73  
 11 Enama, Thomas              8 UM                   1:00.81     x54.25  
 -- Rubin, AJ                  7 Maple Manor            47.45         DQ  
 -- Watson, Noah               8 Maple Manor               NT         DQ  
 -- Broome, Liam J             8 Maple Manor            40.96         DQ  
 -- Wenzel, Jack               6 Maple Manor            40.11         DQ  
 -- Colletto, Connor           7 Maple Manor            38.44         DQ  
 
Event 33  Women 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soroka, Mickey            10 UM                     19.52      18.09  
  2 O'Meara, Abby R           10 Maple Manor            18.65      18.97  
  3 O'Connor, Bryn             9 UM                     21.26      19.48  
  4 Andrulonis, Janis          9 Maple Manor            19.03      19.73  
  5 Auwater, Olivia            9 Maple Manor            23.94      19.95  
  6 O'Neill, Hannah S         10 Maple Manor            25.94     x22.27  
  7 Biermaas, Anna            10 Maple Manor            25.27     x23.86  
  8 Kullmann, Ellison         10 Maple Manor            20.81     x23.96  
  9 Madden, Emma E             9 Maple Manor            26.31     x24.64  
 10 Wolverton, Sophia          9 Maple Manor            33.92     x25.53  
 11 Schneider, Abigail        10 UM                     30.28      25.72  
 12 Hartman, Jamison           9 UM                     30.75     x26.17  
 13 Hestnar, Meredith          9 Maple Manor            30.75     x27.07  
 14 Williams, Jamie            9 Maple Manor            33.03     x32.47  
 15 Nardello, Isabella R      10 Maple Manor            33.49     x33.23  
 16 Butterworth, Ava          10 UM                     47.08     x36.69  
 17 Steenstra, Grace           9 UM                     42.35     x37.06  
 
Event 34  Men 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Zachary          10 Maple Manor            21.06      20.27  
  2 Wenzel, Cole R             9 Maple Manor            21.97      23.40  
  3 Herzog, Toby              10 Maple Manor            29.89      24.08  
  4 Destro, Max                9 Maple Manor            25.09     x24.87  
  5 Barrett, Robert           10 UM                        NT      26.76  
  6 Keyes, Henry               9 Maple Manor            38.72     x28.22  
  7 Suc, Xavier N              9 Maple Manor            28.16     x28.95  
  8 Ciciareili, Aaron          9 UM                     40.21      30.45  
  9 Wydan, John                9 Maple Manor            32.07     x31.16  
 10 Szautner, Andreas M        9 Maple Manor            30.96     x32.47  
 -- O'Neill, Dermot M          9 Maple Manor            44.60         DQ  
 
Event 35  Women 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKeown, Hannah K         11 Maple Manor            38.52      39.95  
  2 Bean, Alyssa              11 UM                        NT      41.56  
  3 Rubin, Regan              11 Maple Manor               NT      41.68  
  4 Gay, Allison H            12 Maple Manor            45.75      41.93  
  5 McCarthy, Emma            12 Maple Manor            48.83     x44.07  
  6 Kullmann, Mason           11 Maple Manor            44.43     x44.87  
  7 Kinckner, Carly           12 UM                        NT      45.15  
  8 Liebsch, Ava              12 UM                     55.81      47.23  
  9 Mottola, Julianna         12 UM                     53.98     x49.19  
 10 Rossmeisl, Emily          11 Maple Manor            59.30     x52.66  
 11 Murray, Keira             12 UM                   1:06.10     x58.51  
 12 Smith, Olivia             11 UM                        NT   x1:03.51  
 
Event 36  Men 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, RJ                  12 Maple Manor            35.19      36.59  
  2 Boyd, Will                11 Maple Manor            38.50      37.47  
  3 Gewartowski, Michael      12 Maple Manor            39.33      38.14  
  4 Lips, Andrew              12 UM                     50.77      41.78  
  5 Berman, Zachary           12 Maple Manor            44.46     x43.09  
  6 Broome, Christian         12 Maple Manor            39.46     x45.97  
  7 Fiedler, Shane            11 UM                        NT      51.50  
  8 Erwine, Luke              11 UM                        NT      52.21  
  9 Bray, Liam                12 Maple Manor            42.61     x55.64  
 
Event 37  Women 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litvin, Amanda            14 UM                     36.51      37.14  
  2 Rossmeisl, Hannah         13 Maple Manor            36.12      37.62  
  3 Luciani, Anna             13 Maple Manor            40.59      37.94  
  4 Suc, Alexandra H          13 Maple Manor            37.69      38.31  
  5 Andrulonis, Alanis        14 Maple Manor            39.14     x39.33  
  6 Waltrich, Kate            13 UM                     46.36      44.57  
  7 Brogan, Siobhan           14 Maple Manor            55.78     x49.32  
  8 Williams, Anna            13 Maple Manor            53.95     x54.67  
  9 Waltrich, Anna            13 UM                   1:06.03      57.89  
 
Event 38  Men 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay, Andrew           14 UM                     35.93      32.82  
  2 Soroka, Michael           13 UM                     34.14      32.92  
  3 Andrulonis, Jonas         13 Maple Manor            34.51      34.49  
  4 Netter, Eddie             13 Maple Manor            35.90      35.89  
  5 Hong, Alan B              13 Maple Manor            36.03      36.07  
  6 Ciccarone, Luca           13 Maple Manor            37.40     x37.54  
  7 Erwine, Ethan             14 UM                     40.26      38.66  
  8 Zimmerman, Ryan           14 Maple Manor            52.63     x43.77  
  9 Molloy, Trevor            14 Maple Manor            53.11     x47.67  
 
Event 39  Women 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amdor, Abbie M            16 Maple Manor            32.98      30.53  
  2 Pendleton, Laura          15 Maple Manor            31.23      31.75  
  3 Spaeter, Johanna          17 UM                     37.34      37.40  
  4 Stylianou, Anna Maria     15 UM                     36.81      37.47  
  5 Kullmann, Ryann           15 Maple Manor            38.55      39.48  
  6 Booth, Emily              16 UM                     35.12      39.75  
  7 Theodorson, Amanda        15 Maple Manor            42.69     x44.74  
  8 Bray, Shannon             17 Maple Manor            53.15   x1:01.94  
 -- Casale, Tori              16 Maple Manor            35.28         DQ  
 
Event 40  Men 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Jacob           18 UM                     28.12      27.75  
  2 Thomas, Andy              17 Maple Manor            29.06      27.90  
  3 Lips, Daniel              15 UM                     30.63      29.45  
  4 Arsever, Marc             15 Maple Manor            30.59      30.26  
  4 Gewartowski, Joseph       17 Maple Manor            33.03      30.26  
  6 Conroy, Nicholas          18 UM                     31.75      30.72  
  7 Gewartowski, Nicholas     15 Maple Manor            31.78     x30.76  
  8 Erwine, Will              16 UM                     33.69     x31.52  
  9 Pesti, Kornel             16 Maple Manor            30.80     x31.54  
 10 Molloy, Brock             18 Maple Manor            32.60     x33.77  
 11 McGoldrick, Bobby         16 UM                     39.88     x36.47  
 
Event 41  Women 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKeown, Rebecca L         8 Maple Manor            20.26      19.34  
  2 Kullmann, Bradyn F         8 Maple Manor            20.08      19.93  
  3 Biermaas, Erin             8 Maple Manor            19.85      20.60  
  4 Auwater, Alyssa            8 Maple Manor            21.35     x21.22  
  5 Gorman, Claire C           8 Maple Manor            20.69     x21.61  
  6 Kenney, Mikayla            7 Maple Manor            23.52     x21.67  
  7 Peroni, Gabriella A        8 UM                        NT      21.79  
  8 Sachson, Madelyn           8 UM                     26.62      22.99  
  9 Herzog, Paige B            8 Maple Manor            21.99     x23.01  
 10 Clayton, Eve E             8 Maple Manor            23.59     x23.55  
 11 Bean, Sarah                8 UM                     26.12      23.77  
 12 Lieb, Grace                8 Maple Manor            24.10     x24.11  
 13 Sheppard, Jolie            8 Maple Manor            21.72     x24.48  
 14 Kullmann, Kerrigan         6 Maple Manor            39.77     x26.57  
 15 Koller, Phoebe             7 Maple Manor            28.60     x26.59  
 16 Greenleaf, Alice           7 UM                     43.22     x30.57  
 17 Barrett, Savannah          8 UM                        NT     x31.19  
 18 Puleo, Sasha               8 UM                     38.72     x33.01  
 19 Sheppard, Aisley           6 Maple Manor            33.57     x33.99  
 20 Brady, Tay L               5 UM                        NT     x34.21  
 21 Liebsch, Jillian           7 UM                        NT     x36.27  
 22 Gardner, Hannah            7 UM                        NT     x36.67  
 23 Carroll, Cassidy           5 Maple Manor            38.33     x37.68  
 24 Colletto, Gabriella        5 Maple Manor            44.29     x38.88  
 25 Ciciarelli, Faith          7 UM                     48.81     x39.85  
 26 DeCesare, Mae G            6 UM                        NT     x40.26  
 27 Gaal, Lizzie               6 UM                        NT     x42.22  
 28 Holst, Claire              5 UM                        NT     x47.72  
 29 Crowell, Alexis            6 UM                        NT     x54.57  
 
Event 42  Men 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cullen M            8 Maple Manor            18.09      18.07  
  2 Curcio, Joey G             8 Maple Manor            18.33      18.46  
  3 Boyd, Duncan J             7 Maple Manor            19.93      19.47  
  4 Netter, Derek A            8 Maple Manor            23.08     x23.62  
  5 Colletto, Connor           7 Maple Manor            23.34     x24.86  
  6 Shahar, Zeev               7 Maple Manor            24.78     x24.92  
  7 Tyler, Lawson              8 UM                     26.41      25.00  
  8 Mottola, Ryan              8 UM                        NT      25.49  
  9 Broome, Liam J             8 Maple Manor            26.58     x25.59  
 10 Carroll, Jaxson            7 Maple Manor            28.84     x25.85  
 11 Pierce, Parker             6 Maple Manor            24.27     x26.69  
 12 Lindsay, Dean              7 UM                     28.78      27.77  
 13 Rubin, AJ                  7 Maple Manor            27.06     x28.57  
 14 Enama, Thomas              8 UM                     38.36     x29.67  
 15 Davis, Quinton             8 Maple Manor            34.53     x30.76  
 16 Wenzel, Jack               6 Maple Manor            33.17     x31.01  
 17 Watson, Noah               8 Maple Manor            39.66     x34.50  
 18 Boyd, Sawyer               5 Maple Manor            38.01     x42.46  
 19 Boyd, Shane                5 Maple Manor            44.65     x44.69  
 20 Shipe, Preston             6 UM                        NT     x51.57  
 21 Bray, Aiden                7 Maple Manor            45.50     x51.97  
 22 Hitchens, Danny            7 UM                        NT     x54.76  
 
Event 43  Women 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Meara, Abby R           10 Maple Manor            16.94      17.00  
  2 Soroka, Mickey            10 UM                     17.07      17.10  
  3 Kullmann, Ellison         10 Maple Manor            18.17      17.74  
  4 Auwater, Olivia            9 Maple Manor            17.94      17.81  
  5 O'Connor, Bryn             9 UM                     18.68      18.02  
  6 O'Neill, Hannah S         10 Maple Manor            17.41     x18.20  
  7 Curcio, Julianna N        10 Maple Manor            18.07     x18.54  
  8 McCarthy, Gracie          10 Maple Manor            20.35     x19.97  
  9 Waltrich, Julia           10 UM                     19.70      20.33  
 10 Wolverton, Sophia          9 Maple Manor            20.44     x20.82  
 11 Nardello, Isabella R      10 Maple Manor            21.33     x21.92  
 12 Hestnar, Meredith          9 Maple Manor            21.79     x22.17  
 13 Mottola, Olivia           10 UM                     27.88     x23.53  
 14 Williams, Jamie            9 Maple Manor            25.29     x24.75  
 15 Butterworth, Ava          10 UM                     28.97     x26.21  
 16 Toumbanakis, Anna          9 UM                        NT     x26.86  
 
Event 44  Men 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Zachary          10 Maple Manor            16.51      16.93  
  2 Ciccarone, Franco         10 Maple Manor            18.03      17.77  
  3 Destro, Max                9 Maple Manor            18.81      19.23  
  4 Suc, Xavier N              9 Maple Manor            22.02     x21.16  
  5 Keyes, Henry               9 Maple Manor            21.65     x22.28  
  6 Wydan, John                9 Maple Manor            24.23     x23.63  
  7 Szautner, Andreas M        9 Maple Manor            22.09     x24.94  
  8 O'Neill, Dermot M          9 Maple Manor            29.19     x29.01  
  9 Toumbanakis, Kosta         9 UM                        NT      29.50  
 10 Ellis, Andrew R            9 UM                        NT      35.01  
 11 Murray, Liam               9 UM                     35.12      35.60  
 
Event 45  Women 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rizzuto, Grace            12 Maple Manor            34.88      34.28  
  2 McCarthy, Emma            12 Maple Manor            34.20      35.14  
  3 O'Malley, Anna            11 UM                        NT      35.45  
  4 Rizzuto, Abby             12 Maple Manor            37.57      35.89  
  5 Rubin, Regan              11 Maple Manor            35.22     x35.94  
  6 Gay, Allison H            12 Maple Manor            38.48     x36.93  
  7 Kullmann, Mason           11 Maple Manor            37.25     x37.27  
  8 Kukla, Audrey             11 Maple Manor            40.19     x38.07  
  9 O'Neill, Sarah            12 Maple Manor            40.74     x40.14  
 10 Mottola, Katie            11 UM                        NT      41.97  
 11 Waltrich, Tess            11 UM                        NT      42.27  
 12 Mottola, Julianna         12 UM                     42.90     x42.67  
 13 Rossmeisl, Emily          11 Maple Manor            42.63     x44.23  
 14 Waltrich, Georgia         11 UM                        NT     x44.25  
 15 Murray, Keira             12 UM                     48.70     x45.26  
 16 Gaal, Jacqueline          11 UM                        NT     x48.74  
 17 Smith, Olivia             11 UM                        NT     x52.57  
 
Event 46  Men 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pervall, Ian              11 UM                        NT      30.60  
  2 Gewartowski, Michael      12 Maple Manor            33.08      31.83  
  3 Kullmann, Landon          12 Maple Manor            34.02      31.99  
  4 Lips, Andrew              12 UM                     35.91      35.27  
  5 Boyd, Will                11 Maple Manor            35.82      36.23  
  6 Erwine, Luke              11 UM                        NT      36.53  
  7 Broome, Christian         12 Maple Manor            36.76     x38.61  
  8 Pendleton, Cory           11 Maple Manor            39.97     x38.62  
  9 Ruocco, Julian            12 Maple Manor            42.50     x39.27  
 10 Bray, Liam                12 Maple Manor            41.07     x41.26  
 11 Hannum, Kenneth A         12 UM                        NT     x41.62  
 12 Erwine, Sam               11 UM                        NT     x41.89  
 13 Shahar, Jordan            11 Maple Manor            42.53     x43.27  
 14 Watson, Jacob             12 Maple Manor            45.04     x46.28  
 15 Swedberg, Ryan            12 UM                        NT     x46.54  
 16 Cribb, Charlie            11 UM                        NT     x47.31  
 17 Hitchens, Billy           12 UM                   1:09.99     x57.95  
 -- Butterworth, Zander       12 UM                     49.79     X42.15  
 
Event 47  Women 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesti, Korinna            13 Maple Manor            30.36      31.30  
  2 Rossmeisl, Hannah         13 Maple Manor            32.55      33.68  
  3 Carboni, Lauren           14 Maple Manor            34.88      34.30  
  4 Andrulonis, Alanis        14 Maple Manor            34.73     x34.32  
  5 Papouschek, Mya           13 UM                     36.25      35.59  
  6 Focht, Katie              14 UM                     42.84      37.60  
  7 Brogan, Siobhan           14 Maple Manor            37.46     x37.76  
  8 Waltrich, Kate            13 UM                     38.26      38.67  
  9 Williams, Anna            13 Maple Manor            42.00     x40.27  
 
Event 48  Men 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Theodorson, DJ            14 Maple Manor            28.76      29.12  
  2 Andrulonis, Jonas         13 Maple Manor            31.24      29.65  
  3 Soroka, Michael           13 UM                     31.01      29.72  
  4 Lau, Ryan A               13 Maple Manor            33.37      31.85  
  5 Waltrich, Geoff           14 UM                     36.60      32.00  
  6 Ross, Collin              14 Maple Manor            33.35     x32.19  
  7 Zimmerman, Ryan           14 Maple Manor            32.50     x32.39  
  8 Simons, Jackson           13 Maple Manor            34.31     x33.67  
  9 Swedberg, Dylan           14 UM                     33.60      34.03  
 10 Molloy, Trevor            14 Maple Manor            35.13     x35.02  
 11 Ciccarone, Luca           13 Maple Manor            36.01     x36.43  
 12 Mugford, Sean P           13 UM                        NT     x54.47  
 
Event 49  Women 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pendleton, Rebecca        17 Maple Manor          1:03.36    1:06.76  
  2 Cheifetz, Samara          17 Maple Manor          1:09.45    1:08.64  
  3 Hence, Kayley             15 UM                        NT    1:08.69  
  4 Stylianou, Anna Maria     15 UM                        NT    1:10.89  
  5 Kullmann, Ryann           15 Maple Manor          1:13.21    1:16.94  
  6 Waltrich, Sheila          18 UM                   1:17.96    1:18.02  
  7 King, Elizabeth           17 UM                   1:24.23   x1:22.08  
  8 Casey, Anna               15 UM                        NT   x1:30.38  
 
Event 50  Men 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, Matt              15 Maple Manor               NT      55.55  
  2 Litvin, Zach              16 UM                     55.29      56.07  
  3 Matthews, Jacob           18 UM                     57.90      58.12  
  4 Gewartowski, Joseph       17 Maple Manor            57.03      58.66  
  5 Pesti, Kornel             16 Maple Manor            59.64      59.09  
  6 Arsever, Marc             15 Maple Manor               NT   x1:01.76  
  7 O'Malley, Jimmy           13 UM                        NT    1:02.82  
  8 Luciani, Andrew           16 Maple Manor          1:08.02   x1:06.24  
  9 Erwine, Will              16 UM                   1:09.31   x1:08.59  
 10 Bray, Connor              15 Maple Manor          1:19.32   x1:18.36  
 11 Lutz, John                17 UM                   1:25.20   x1:20.51  
 
Event 53  Women 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Bryn             9 UM                        NT    1:38.50  
  2 Andrulonis, Janis          9 Maple Manor               NT    1:42.17  
  3 O'Neill, Hannah S         10 Maple Manor          2:09.48    1:46.97  
  4 Yerkes, Alicia            10 UM                        NT    1:57.65  
  5 Waltrich, Julia           10 UM                        NT    1:59.99  
  6 Broome, Olivia            10 Maple Manor          2:05.27    2:02.74  
 
Event 54  Men 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccarone, Franco         10 Maple Manor          1:36.00    1:38.22  
  2 Herzog, Toby              10 Maple Manor          1:42.57    1:44.82  
  3 Roussel, Luke             10 UM                   1:58.51    1:46.88  
  4 Suc, Xavier N              9 Maple Manor               NT    2:02.37  
  5 Ciciareili, Aaron          9 UM                        NT    2:17.68  
 -- Ellis, Andrew R            9 UM                        NT         DQ  
 
Event 55  Women 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKeown, Hannah K         11 Maple Manor          1:39.87    1:27.58  
  2 O'Malley, Anna            11 UM                   1:39.41    1:34.14  
  3 Bean, Alyssa              11 UM                   1:44.13    1:34.82  
  4 Kullmann, Mason           11 Maple Manor          1:38.22    1:38.46  
  5 Liebsch, Ava              12 UM                     30.77    1:40.30  
  6 Kukla, Audrey             11 Maple Manor          1:47.16    1:44.21  
 
Event 56  Men 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pervall, Ian              11 UM                   1:24.00    1:18.33  
  2 Boyd, RJ                  12 Maple Manor          1:29.65    1:20.38  
  3 Berman, Zachary           12 Maple Manor          1:36.14    1:30.15  
  4 Lips, Andrew              12 UM                   1:35.70    1:34.25  
  5 Suc, Maximilien P         11 Maple Manor          1:47.19    1:34.42  
  6 Fiedler, Shane            11 UM                   1:49.72    1:48.37  
 
Event 57  Women 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesti, Korinna            13 Maple Manor          1:18.70    1:21.33  
  2 Litvin, Amanda            14 UM                   1:23.03    1:23.28  
  3 Suc, Alexandra H          13 Maple Manor          1:24.01    1:24.63  
  4 Papouschek, Mya           13 UM                   1:27.13    1:31.12  
  5 Carboni, Lauren           14 Maple Manor          1:37.87    1:34.32  
  6 Waltrich, Anna            13 UM                   2:02.75    2:02.43  
 
Event 58  Men 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Malley, Jimmy           13 UM                   1:16.38    1:13.90  
  2 Andrulonis, Jonas         13 Maple Manor          1:20.43    1:16.89  
  3 Hong, Alan B              13 Maple Manor          1:17.70    1:18.25  
  4 Lindsay, Andrew           14 UM                   1:23.41    1:19.78  
  5 Waltrich, Geoff           14 UM                        NT    1:27.14  
  6 Lau, Ryan A               13 Maple Manor          1:51.19    1:27.82  
 
Event 59  Women 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amdor, Abbie M            16 Maple Manor          1:09.43    1:11.27  
  2 Pendleton, Laura          15 Maple Manor          1:13.07    1:13.15  
  3 Hence, Kayley             15 UM                   1:19.65    1:22.06  
  4 Fanning, Grace            16 UM                   1:29.83    1:33.67  
  5 King, Elizabeth           17 UM                   1:36.20    1:34.14  
  6 Shahar, Ma'ayan           15 Maple Manor          1:37.03    1:40.90  
 
Event 60  Men 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Andy              17 Maple Manor          1:00.90    1:03.77  
  2 Flynn, Alex               17 Maple Manor          1:08.26    1:06.63  
  3 Conroy, Nicholas          18 UM                   1:10.31    1:08.63  
  4 Litvin, Zach              16 UM                   1:07.09   J1:14.28  
  5 Gewartowski, Joseph       17 Maple Manor          1:10.34   J1:14.25  
  6 Lips, Daniel              15 UM                   1:13.69    1:15.91  
 
Event 61  Women 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maple Manor Swim Club  'A'                        1:20.88    1:22.25  
     1) Kullmann, Bradyn F 8            2) Koller, Lucy M 8               
     3) McKeown, Rebecca L 8            4) Biermaas, Erin 8               
  2 Upper Moreland Swim Team  'A'                     1:42.19    1:31.66  
     1) Waltrich, Maggie 8              2) Peroni, Gabriella A 8          
     3) Bean, Sarah 8                   4) Frantz, Justine 8              
 -- Upper Moreland Swim Team  'B'                     2:02.38   x1:59.17  
     1) Gaal, Lizzie 6                  2) O'Connor, Kira 6               
     3) Roussel, Abby 7                 4) Sachson, Madelyn 8             
 -- Upper Moreland Swim Team  'C'                          NT   x2:50.01  
     1) Enama, Claire 6                 2) Brady, Tay L 5                 
     3) Crowell, Alexis 6               4) Greenleaf, Alice 7             
 
Event 62  Men 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maple Manor Swim Club  'A'                        1:19.43    1:19.48  
     1) Curcio, Joey G 8                2) Netter, Derek A 8              
     3) Boyd, Duncan J 7                4) Smith, Cullen M 8              
  2 Upper Moreland Swim Team  'A'                     1:57.82    1:40.56  
     1) Tyler, Lawson 8                 2) Hartman, George J 8            
     3) Lindsay, Dean 7                 4) Mottola, Ryan 8                
 -- Maple Manor Swim Club  'B'                        1:38.97   x1:41.66  
     1) Pierce, Parker 6                2) Broome, Liam J 8               
     3) Shahar, Zeev 7                  4) Colletto, Connor 7             
 -- Upper Moreland Swim Team  'B'                     2:17.73   x2:08.25  
     1) Hartman, Joseph E 6             2) Shipe, Preston 6               
     3) Cribb, Ryan 8                   4) Toczylowski, Luke 7            
 
Event 63  Women 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Upper Moreland Swim Team  'A'                     1:13.48    1:19.75  
     1) Hartman, Jamison 9              2) Waltrich, Julia 10             
     3) Schneider, Abigail 10           4) O'Connor, Bryn 9               
  2 Maple Manor Swim Club  'A'                        1:14.08    1:20.21  
     1) Curcio, Julianna N 10           2) Biermaas, Anna 10              
     3) Andrulonis, Janis 9             4) Broome, Olivia 10              
 -- Maple Manor Swim Club  'B'                        1:21.63   x1:19.01  
     1) McCarthy, Gracie 10             2) Nardello, Isabella R 10        
     3) Wolverton, Sophia 9             4) Madden, Emma E 9               
 -- Upper Moreland Swim Team  'B'                          NT   x1:46.31  
     1) Butterworth, Ava 10             2) Steenstra, Grace 9             
     3) Toumbanakis, Anna 9             4) Mottola, Olivia 10             
 
Event 64  Men 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maple Manor Swim Club  'A'                        1:11.06    1:13.49  
     1) Ciccarone, Franco 10            2) Herzog, Toby 10                
     3) Wenzel, Cole R 9                4) Leonard, Zachary 10            
  2 Upper Moreland Swim Team  'A'                     1:41.39    1:34.50  
     1) Barrett, Robert 10              2) Murray, Liam 9                 
     3) Ciciareili, Aaron 9             4) Roussel, Luke 10               
 -- Maple Manor Swim Club  'B'                        1:37.09   x1:39.49  
     1) Szautner, Andreas M 9           2) O'Neill, Dermot M 9            
     3) Suc, Xavier N 9                 4) Wydan, John 9                  
 
Event 65  Women 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maple Manor Swim Club  'A'                        2:28.52    2:25.04  
     1) Kullmann, Mason 11              2) Gay, Allison H 12              
     3) Rizzuto, Abby 12                4) Rubin, Regan 11                
  2 Upper Moreland Swim Team  'A'                     2:53.16    2:42.34  
     1) Bean, Alyssa 11                 2) Waltrich, Tess 11              
     3) Mottola, Julianna 12            4) O'Malley, Anna 11              
 -- Upper Moreland Swim Team  'B'                          NT   x2:57.01  
     1) Liebsch, Ava 12                 2) Mottola, Katie 11              
     3) Waltrich, Georgia 11            4) Gaal, Jacqueline 11            
 -- Upper Moreland Swim Team  'C'                          NT   x3:09.22  
     1) Kinckner, Carly 12              2) Hitchens, Meghan 10            
     3) Murray, Keira 12                4) Smith, Olivia 11               
 
Event 66  Men 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maple Manor Swim Club  'A'                        2:17.93    2:12.65  
     1) Kullmann, Landon 12             2) Boyd, Will 11                  
     3) Berman, Zachary 12              4) Gewartowski, Michael 12        
  2 Upper Moreland Swim Team  'A'                     2:16.08    2:22.31  
     1) Lips, Andrew 12                 2) Erwine, Luke 11                
     3) Erwine, Sam 11                  4) Pervall, Ian 11                
 -- Maple Manor Swim Club  'B'                        2:34.83   x2:33.43  
     1) Broome, Christian 12            2) Pendleton, Cory 11             
     3) Suc, Maximilien P 11            4) Bray, Liam 12                  
 -- Maple Manor Swim Club  'C'                        2:43.22   x2:56.00  
     1) Rizzuto, Andrew 12              2) Shahar, Jordan 11              
     3) Ruocco, Julian 12               4) Watson, Jacob 12               
 -- Upper Moreland Swim Team  'B'                          NT   x3:23.91  
     1) Butterworth, Zander 12          2) Cribb, Charlie 11              
     3) Swedberg, Ryan 12               4) Fiedler, Shane 11              
 
Event 67  Women 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maple Manor Swim Club  'A'                        2:08.94    2:10.81  
     1) Suc, Alexandra H 13             2) Luciani, Anna 13               
     3) Rossmeisl, Hannah 13            4) Pesti, Korinna 13              
  2 Upper Moreland Swim Team  'A'                     2:06.31    2:29.88  
     1) Litvin, Amanda 14               2) Waltrich, Kate 13              
     3) Waltrich, Anna 13               4) Papouschek, Mya 13             
 
Event 68  Men 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Upper Moreland Swim Team  'A'                     2:05.26    1:59.50  
     1) Soroka, Michael 13              2) Erwine, Ethan 14               
     3) Lindsay, Andrew 14              4) O'Malley, Jimmy 13             
  2 Maple Manor Swim Club  'A'                        2:09.94    2:05.71  
     1) Zimmerman, Ryan 14              2) Ross, Collin 14                
     3) Netter, Eddie 13                4) Hong, Alan B 13                
 -- Maple Manor Swim Club  'B'                        2:16.18   x2:07.50  
     1) Price, Luke 13                  2) Molloy, Trevor 14              
     3) Simons, Jackson 13              4) Lau, Ryan A 13                 
 
Event 69  Women 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maple Manor Swim Club  'A'                        2:00.89    2:00.37  
     1) Amdor, Abbie M 16               2) Cheifetz, Samara 17            
     3) Pendleton, Rebecca 17           4) Pendleton, Laura 15            
  2 Upper Moreland Swim Team  'A'                     2:06.45    2:12.75  
     1) Booth, Emily 16                 2) Conroy, Haley 16               
     3) Stylianou, Anna Maria 15        4) Hence, Kayley 15               
 -- Upper Moreland Swim Team  'B'                     2:28.43   x2:26.99  
     1) Fanning, Grace 16               2) Liebsch, Olivia 15             
     3) King, Elizabeth 17              4) Spaeter, Johanna 17            
 -- Maple Manor Swim Club  'B'                        2:35.91   x2:35.45  
     1) Shahar, Ma'ayan 15              2) Theodorson, Amanda 15          
     3) McDaid, Tara 17                 4) Bray, Shannon 17               
 
Event 70  Men 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Upper Moreland Swim Team  'A'                     1:53.17    1:43.77  
     1) Lips, Daniel 15                 2) Conroy, Nicholas 18            
     3) Matthews, Jacob 18              4) Litvin, Zach 16                
  2 Maple Manor Swim Club  'A'                        1:49.43    1:44.72  
     1) Arsever, Marc 15                2) Flynn, Alex 17                 
     3) Gewartowski, Nicholas 15        4) Jensen, Matt 15                
 -- Maple Manor Swim Club  'B'                        1:54.08   x1:46.17  
     1) Thomas, Andy 17                 2) Molloy, Brock 18               
     3) Pesti, Kornel 16                4) Gewartowski, Joseph 17         
 
                    Combined Team Scores - Through Event 80                    
 
  1. Maple Manor Swim Club               562   2. Upper Moreland Swim Team            276